Hashimoto - Zapobieganie

Wyimek z książki „Jak żyć z Hashimoto”

…"Antyutleniacze.

Do zachorowania na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy typu Hashimoto dochodzi wtedy, gdy istnieją predyspozycje genetyczne, na skutek stresu, infekcji czy też z innych powodów następuje zaburzenie równowagi układu odpornościowego. Komórki systemu immunologicznego, nadzorowane zazwyczaj przez inne komórki tego systemu, wymykają się spod kontroli i atakują własną tarczycę.

Konsekwencje tego objawiają się stanem zapalnym i niedoczynnością tarczycy.
Badania naukowe i odkrycia ostatnich lat wykazują, że wolne rodniki i procesy oksydacyjne przyśpieszają ten proces autoimmunologiczny w tarczycy i są odpowiedzialne za większość związanych z nim objawów. Pomocą dla systemu obronnego i ochroną przed szkodami wywołanymi przez wolne rodniki jest dostarczenie do organizmu odpowiedniego zestawu antyutleniaczy.
Najważniejszymi antyutleniaczami są witaminy (C, E, B, flawonoidy), wyciągi ze skórki winogron
i kolorowych jarzyn, selen, kwas alfa-liponowy, N-acetylo-cysteina, Nikotynamid, bioflawonoidy i kwasy tłuszczowe omega-3 (olej z łososia). Poprzez rozsądne połączenie tych współdziałających ze sobą, naturalnych substancji procesy zapalne mogą zostać wyhamowane, a zaburzony system immunologiczny powrócić do równowagi."

Kontakt i adres sklepu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Telefony kontaktowe:
+48 22 635 95 75;
+48 666 513 801;
+48 666 504 196;
Poradniki i badania
www.sklep.hashimoto.pl
Odbiór książek i badań,
w siedzibie ul. Nalewki 5
od poniedziałku do piątku
w godz. 13.00-15.00

Linki - audycja, artykuły
Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.