preloader

Zobacz także:

Kpu-hpu.pl Basedow.pl Chorobyodkleszczowe.pl Jakmotyl.pl Sklep.hashimoto.pl

Jak żyć z hashimoto?

Zobacz więcej

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:
"Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."

Objawy

Hashimoto

W przebiegu limfocytarnego zapalenia tarczycy może pojawić się niedoczynność tego gruczołu.
Atak układu immunologicznego i towarzyszące mu zapalenie niszczą miąższ tarczycy, w wyniku czego produkuje ona coraz mniej hormonów (tyroksyny - T4 i trijodotyroniny - T3).
Dzieje się tak w około 25% przypadków w momencie rozpoznania choroby Hashimoto.

Choroba ma przebieg przewlekły, a zmiany są, niestety, nieodwracalne.

Chorzy na niedoczynność tarczycy mogą odczuwać stale chłód, osłabienie, zmęczenie, bóle mięśni, spowolnienie fizyczne i psychiczne.
Może występować stan obniżonego nastroju, jawna depresja, choroba afektywna- dwubiegunowa, zaburzenie koncentracji, nerwowość, rozdrażnienie, bezsenność oraz tachykardia. Mogą pojawić się obrzęki, zwłaszcza twarzy a szczególnie powiek. (obrzęk śluzakowaty). Skóra jest sucha i szorstka, wypadają włosy. Przybieranie na wadze, wręcz otyłość często towarzyszy niedoczynności tarczycy.
Występują dokuczliwe zaparcia, zatrzymywanie wody w tkankach, nadmierna potliwość. Krwawienia miesięczne stają się zbyt obfite. W przebiegu choroby może dochodzić do hipercholesterolemii
z podwyższeniem LDL, frakcji cholesterolu.

Choroba Hashimoto

Wybierz kategorię
powrót
book jak pokonac hashimoto

Przetłumaczyliśmy tę książkę dla Ciebie!

Strona www.hashimoto.pl poświęcona jest chorobie Hashimoto, najczęściej występującej chorobie autoimmunizacynej. Około 40 chorób zalicza się do autoimmunizacyjnych m.in. chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa - Basedowa, cukrzycę (typ 1), choroby reumatyczne, chorobę Crohna, celiakię, miastenię i inne. Jedną z pierwszych tu omawianych, jest choroba Hashimoto. Każdego dnia, borykamy się z jej uciążliwością.

Zobacz spis treści