preloader

Zobacz także:

Kpu-hpu.pl Basedow.pl Chorobyodkleszczowe.pl Jakmotyl.pl Sklep.hashimoto.pl

Jak żyć z hashimoto?

Zobacz więcej

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:
"Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."

Celiakia

Inne choroby

Fragment z książki "Jak żyć z Hashimoto" Poradnik dla pacjenta

Celiakia (zespół złego wchłaniania) cechuje się również biegunkami i dolegliwościami brzusznymi. Można ją rozpoznać na podstawie oznaczenia przeciwciał we krwi i biopsji jelita cienkiego (pobranie próbki tkankowej w czasie wziernikowania jelita).

W tym przypadku gluten zawarty w produktach zbożowych wywołuje autoimmunologiczne zapalenie i postępujący zanik śluzówki jelita cienkiego. Konsekwencją tego może być znacznego stopnia niedobór określonych substancji

odżywczych, witamin i mikroelementów. Za pomocą diety bezglutenowej uzyskuje się zazwyczaj dobre wyniki w leczeniu celiakii.
Również nietolerancja cukru mlekowego (nietolerancja laktozy) może pojawić się równocześnie z chorobą Hashimoto i wywołać biegunki oraz wzdęcia..."Inne choroby

Wybierz kategorię
powrót
book jak pokonac hashimoto

Przetłumaczyliśmy tę książkę dla Ciebie!

Strona www.hashimoto.pl poświęcona jest chorobie Hashimoto, najczęściej występującej chorobie autoimmunizacynej. Około 40 chorób zalicza się do autoimmunizacyjnych m.in. chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa - Basedowa, cukrzycę (typ 1), choroby reumatyczne, chorobę Crohna, celiakię, miastenię i inne. Jedną z pierwszych tu omawianych, jest choroba Hashimoto. Każdego dnia, borykamy się z jej uciążliwością.

Zobacz spis treści