preloader

Zobacz także:

Kpu-hpu.pl Basedow.pl Chorobyodkleszczowe.pl Jakmotyl.pl Sklep.hashimoto.pl

Jak żyć z hashimoto?

Zobacz więcej

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:
"Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."

Choroba Gravesa-Basedova

Inne choroby
Wole guzowate nadczynne jest następstwem wydzielania dużych ilości hormonów przez niektóre guzy tarczycy. Guzy te stopniowo rosną, wydzielając coraz więcej hormonów. Zdarza się, że bezpośrednią przyczyną pobudzenia ich do nadprodukcji hormonów jest nadmierne spożywanie jodu. Przyspieszona znacznie przemiana materii, zużycie tlenu i produkcja energii cieplnej, to jeden z efektów przebiegu nadczynności tarczycy. Duża ilość krążących we krwi hormonów tarczycy wpływa szkodliwie na liczne narządy, działają toksycznie m.in. na serce i układ nerwowy. Chorzy ci mają liczne dolegliwości, odczuwają stałe osłabienie, uczucie gorąca, nerwowość, szybkie lub nierówne kołatanie serca, drżenie rąk. Mimo dobrego apetytu chudną., dochodzi do powiększania się tarczycy i wytrzeszczu oczu. W nadczynności tarczycy podawany jest np. metizol lub methyltiouracyl, w celu przede wszystkim hamowaniu wydzielania hormonów. W około 50% przypadków powoduje to wyleczenie choroby Gravesa-Basedowa. W uzasadnionych przypadkach stosuje się również leczenie radykalne, tj. napromienianie tarczycy radiojodem lub usuwa się znaczną części tarczycy. Ten radykalny sposób leczenia jest prawie zawsze skuteczny, może jednak doprowadzić do powikłań, np. niedoczynność tarczycy oraz, w następstwie operacji, osłabienie głosu lub rozwinięcie się zaburzeń gospodarki wapniowej w ustroju. Powikłania te wymagają dalszego leczenia.
 

Inne choroby

Wybierz kategorię
powrót
book jak pokonac hashimoto

Przetłumaczyliśmy tę książkę dla Ciebie!

Strona www.hashimoto.pl poświęcona jest chorobie Hashimoto, najczęściej występującej chorobie autoimmunizacynej. Około 40 chorób zalicza się do autoimmunizacyjnych m.in. chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa - Basedowa, cukrzycę (typ 1), choroby reumatyczne, chorobę Crohna, celiakię, miastenię i inne. Jedną z pierwszych tu omawianych, jest choroba Hashimoto. Każdego dnia, borykamy się z jej uciążliwością.

Zobacz spis treści