Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:
"Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."
...."Cukrzyca i choroba Hashimoto są chorobami autoimmunologicznymi, które mogą wystąpić równocześnie.
Stosunkowo często w przebiegu cukrzycy młodzieńczej (cukrzycy typu I) dochodzi do autoimmunologicznej choroby tarczycy, przy czym najczęściej najpierw występuje cukrzyca i po okresie kilku lat dodatkowo pojawia się choroba tarczycy.
Dotyczy to w szczególności kobiet, które w wieku dziecięcym zachorowały na cukrzycę. Natomiast przy uprzednio występującej chorobie autoimmunologicznej rzadziej pojawia się później cukrzyca.
Ponieważ u mniej więcej 10–15% wszystkich chorych na cukrzycę typu I w ciągu ich życia powstaje wymagająca leczenia autoimmunologiczna tyreopatia, zalecane jest rutynowe badanie wszystkich chorych na cukrzycę typu I w celu wykrycia przeciwciał przeciwtarczycowych.
W odniesieniu do cukrzycy typu I są znane przeciwciała (przeciwciała anty-GAD, przeciwciała przeciw komórkom wysp cukrzycowych i inne). Przy cukrzycy typu I występuje bezwzględny niedobór insuliny. Wytwarzanie insuliny w organizmie zanika..."
Strona www.hashimoto.pl poświęcona jest chorobie Hashimoto, najczęściej występującej chorobie autoimmunizacynej. Około 40 chorób zalicza się do autoimmunizacyjnych m.in. chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa - Basedowa, cukrzycę (typ 1), choroby reumatyczne, chorobę Crohna, celiakię, miastenię i inne. Jedną z pierwszych tu omawianych, jest choroba Hashimoto. Każdego dnia, borykamy się z jej uciążliwością.
Zobacz spis treści