preloader

Zobacz także:

Kpu-hpu.pl Basedow.pl Chorobyodkleszczowe.pl Jakmotyl.pl Sklep.hashimoto.pl

Jak żyć z hashimoto?

Zobacz więcej

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości, odpowiedział:
"Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc."

Cukrzyca (typ 1)

Inne choroby


...."Cukrzyca i choroba Hashimoto są chorobami autoimmunologicznymi, które mogą wystąpić równocześnie.

Stosunkowo często w przebiegu cukrzycy młodzieńczej (cukrzycy typu I) dochodzi do autoimmunologicznej choroby tarczycy, przy czym najczęściej najpierw występuje cukrzyca i po okresie kilku lat dodatkowo pojawia się choroba tarczycy.
 

Dotyczy to w szczególności kobiet, które w wieku dziecięcym zachorowały na cukrzycę. Natomiast przy uprzednio występującej chorobie autoimmunologicznej rzadziej pojawia się później cukrzyca.

Ponieważ u mniej więcej 10–15% wszystkich chorych na cukrzycę typu I w ciągu ich życia powstaje wymagająca leczenia autoimmunologiczna tyreopatia, zalecane jest rutynowe badanie wszystkich chorych na cukrzycę typu I w celu wykrycia przeciwciał przeciwtarczycowych.

W odniesieniu do cukrzycy typu I są znane przeciwciała (przeciwciała anty-GAD, przeciwciała przeciw komórkom wysp cukrzycowych i inne). Przy cukrzycy typu I występuje bezwzględny niedobór insuliny. Wytwarzanie insuliny w organizmie zanika..."Inne choroby

Wybierz kategorię
powrót
book jak pokonac hashimoto

Przetłumaczyliśmy tę książkę dla Ciebie!

Strona www.hashimoto.pl poświęcona jest chorobie Hashimoto, najczęściej występującej chorobie autoimmunizacynej. Około 40 chorób zalicza się do autoimmunizacyjnych m.in. chorobę Hashimoto, chorobę Gravesa - Basedowa, cukrzycę (typ 1), choroby reumatyczne, chorobę Crohna, celiakię, miastenię i inne. Jedną z pierwszych tu omawianych, jest choroba Hashimoto. Każdego dnia, borykamy się z jej uciążliwością.

Zobacz spis treści